Տնտեսություն Պաշտոնական Հասարակություն
Այսօրվա նիստում ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հաստատեց Էլեկտրական էներգիայի սակագները: Սակագների վրա ազդեցություն ունեցող բոլոր դրական և բացասական գործոնների վերլուծության արդյունքում «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի կողմից սպառողներին վաճառվող էլեկտրական էներգիայի սակագների վերանայման անհրաժեշտություն չի առաջացել, և գործող սակագները բոլոր սպառողների համար կմնան անփոփոխ։
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ սկսված էլեկտրաէներգետիկական համակարգի ընկերությունների սակագների վերանայման արդյունքում սահմանվեցին նաև 2023 թվականի փետրվարի 1-ից գործող էլեկտրաէներգետիկական համակարգի խոշոր արտադրող կայանների և ծառայություններ մատուցող ընկերությունների նոր սակագները։

Экономика Официоз Общество
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении на заседании 28 декабря утвердила тарифы на электроэнергию. В результате анализа всех положительных и отрицательных факторов, влияющих на тарифы, было отмечено, что не возникло необходимости в пересмотре тарифов на электроэнергию, реализуемую потребителям ЗАО «Электрические сети Армении», и действующие тарифы останутся неизменным для всех потребителей.
В то же время сообщается, что в результате инициированного КРОУ пересмотра тарифов компаний электроэнергетической системы с 1 февраля вступают в силу новые тарифы крупных генерирующих станций и поставщиков услуг электроэнергетической системы на 2023 год.