Անգնահատելի է Ձեր անձնական ներդրումը․ նախագահը շնորհավորել է Մակրոնի տարեդարձը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատազկազմից։
«Անգնահատելի է Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման գործում:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամությունն ու մեր երկրների առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները, առկա բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունն ու փոխվստահությունը կայուն հիմք են հայ-ֆրանսիական գործակցության հետագա ընդլայնման և խորացման համար:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք երկկողմ օրակարգի արդյունավետ իրականացմանը: Բարձր եմ գնահատում Ֆրանսիայի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի դերը և, մասնավորապես, Ձեր անձնական ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման և արդարացի լուծման գործում։ Վերստին շնորհավորելով՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ»:

Ваш личный вклад неоценим: президент поздравил Макрона с днём рождения
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян поздравил президента Франции Эммануэля Макрона с днём ​​рождения.
«Ваш личный вклад в укрепление дружеских связей между Арменией и Францией и развитие взаимовыгодного сотрудничества неоценим.
Многовековая дружба народов Армении и Франции и привилегированные отношения между нашими странами, существующий на высоком уровне политический диалог и взаимное доверие являются прочной основой для дальнейшего расширения и углубления армяно-французского сотрудничества.
Полностью надеюсь, что совместными усилиями мы будем способствовать эффективной реализации двусторонней повестки дня.
Высоко оцениваю роль Франции, как страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ, и, в частности, Ваше личное участие в мирном урегулировании и справедливом решении нагорно-карабахской проблемы.