ԱՄՆ-ի Արդարադատության դեպարտամենտում քննարկվել է Հայաստանից հանցավոր ճանապարհով դուրս բերված ակտիվների վերադարձի հարցը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը դեկտեմբերի 5-12-ն աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում է՝ մասնակցելու Վաշինգտոնում ընթացող «Կոռուպցիայի դեմ» խորագրով միջազգային 20-րդ համաժողովին՝ կազմակերպված «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» կազմակերպության կողմից:
Դեկտեմբերի 5-ին Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լիլիթ Մակունցը:
Կողմերը բարձր են գնահատել առկա համագործակցությունը և քննարկել շարունակական ու արդյունավետ փոխգործակցության հեռանկարները:
Հանդիպմանը, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված ակտիվների վերադարձի խնդիրներին, փողերի լվացման դեմ համատեղ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանն ու քրեական վարույթների շրջանակում իրավական փոխօգնությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Այցի շրջանակում Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է նաև Արդարադատության դեպարտամենտի աշխատակիցների հետ, քննարկել Հայաստանից դուրս բերված ակտիվների վերադարձին ու փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր:

В Департаменте Юстиции США обсуждался вопрос возврата активов, выведенных из Армении преступным путём
Поддержи А1+!Заместитель генерального прокурора Армении, координирующий область функций, направленных на взыскание имущества незаконного происхождения Србуи Галян 5-12 декабря находится с рабочим визитом в США для участия в организованной "Transparency International" 20-й Международной конференции “Против коррупции” в Вашингтоне.
5 декабря Србуи Галян встретилась с представителями Федерального бюро расследований США. Во встрече также приняла участие Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в США Лилит Макунц.
Стороны высоко оценили сложившееся сотрудничество и обсудили перспективы продолжительного и эффективного сотрудничества.
Стороны высоко оценили сложившееся сотрудничество и обсудили перспективы продолжительного и эффективного взаимодействия.
На встрече, в частности, был обсужден ряд вопросов, связанных с возвратом нажитых преступным путем активов, повышением эффективности совместной борьбы с отмыванием денег, оказанием взаимной правовой помощи в рамках уголовного производства.
В рамках визита Србуи Галян также встретилась с сотрудниками департамента юстиции, были обсуждены вопросы, связанные с возвратом вывезенных из Армении активов и повышением эффективности взаимодействия.