thumbnail_a1+croatia
Քաթարում ընթացող ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչ փուլի հերթական խաղում Խորվաթիայի հավաքականը 11մ հարվածաշարով հաղթեց Ճապոնիայի ընտրանուն:
Խաղի հիմնական ժամանակում գրանցվեց ոչ-ոքի արդյունք՝ 1:1: Հանդիպման 43-րդ րոպեին Դաիզեն Մաեդան առաջ մղեց ճապոնացիներին, իսկ երկրորդ կեսի 55-րդ րոպեին Իվան Պերիշիչը հավասարեցրեց հաշիվը:
Լրացուցիչ ժամանակում թիմերին չհաջողվեց գոլ խփել: Հաղթողին որոշելու համար նշանակվեց 11մ հարվածների շարք: Խորվաթների դարպասապահը երեք հարված ետ մղեց և իր թիմին օգնեց հաղթել 3:1 հաշվով:
Այդպիսով, Խորվաթիայի ընտրանին երկրորդ անգամ անընդմեջ մտավ քառորդ եզրափակիչ, որտեղ կհանդիպի Բրազիլիա – Կորեա զույգի հաղթողի հետ:

Хорватия в серии пенальти одержала победу над Японией и вышла в четвертьфинал: Катар-2022
Поддержи А1+!Сборная Хорватии в серии пенальти обыграла команду Японии в матче 1/8 финала чемпионата мира по футболу в Катаре. Встреча прошла в понедельник на стадионе «Эль-Джануб».
Основное время завершилось со счетом 1:1. В составе хорватской сборной голом отметился Иван Перишич (56-я минута), у японцев отличился Дайзен Маэда (43). В серии пенальти хорваты выиграли со счетом 3:1.
Сборная Японии выступала на седьмом чемпионате мира и в четвертый раз не смогла пройти в четвертьфинал, эта команда ранее трижды проигрывала в 1/8 финала (2002, 2010, 2018).