Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ:
«Վստահ եմ, որ հայ-ղազախական երկկողմ արդյունավետ համագործակցության հետագա ընդլայնումը, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում փոխգործակցությունը կնպաստեն մեր երկրների միջև բարեկամության և վստահության ամրապնդմանը՝ ի նպաստ Հայաստանի և Ղազախստանի բարեկամ ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բեղմնավոր աշխատանք և հաջողություններ Ձեր պետական պատասխանատու պաշտոնում»։

Президент направил поздравительное послание президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в связи с победой на президентских выборах направил президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву поздравительное послание.
«Я уверен, что дальнейшее расширение двустороннего эффективного армяно-казахского сотрудничества, а также взаимодействие в рамках интеграционных объединений будут способствовать укреплению дружбы и доверия между нашими странами во благо дружественных народов Армении и Казахстана.
Желаю Вам крепкого здоровья, плодотворной работы и успехов на Вашей ответственной государственной должности».