Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն մի քանի ուղղություններով կրակ է բացել Արցախի ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ.Արցախի ՊԲ
Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։
Հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

ВС Азербайджана открыли огонь по нескольким направлениям в направлении позиций МО Арцаха: МО Арцаха
21 ноября подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня по нескольким направлениям, открыв огонь из огнестрельного оружия по позициям Армии обороны, а также по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы в районе села Мачкалашен.
В то же время Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, что с 16:50 21 ноября до 01:05 22 ноября силы Армии обороны Арцаха открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных Азербайджаном территориях Мартунского района Республики Арцах.