Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Միշելին Կալմի-Ռեյի հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության նախկին նախագահ Միշելին Կալմի-Ռեյի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Համաշխարհային առաջնորդության հիմնադրամի տնօրեն Ամիթավ Բաներջին:
Զրույցի ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հարավային Կովկասում ներկայումս առկա անվտանգային մարտահրավերների և ընդհանուր իրավիճակի վերաբերյալ: Նախագահը շեշտել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու իր դիրքորոշմանը, որը սակայն հանդիպում է խոչընդոտների՝ ի դեմս Ադրբեջանի պարբերական ագրեսիվ քայլերի:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի, հայ-թուրքական երկխոսության ներկա փուլի և հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ:

Ваагн Хачатурян провел рабочий обед с Мишлин Кальми-Рей
Президент Республики Армении Ваагн Хачатурян провел рабочий обед с бывшим президентом Швейцарской Конфедерации Мишлин Кальми-Рей. Во встрече также принял участие директор Фонда глобального лидерства Амитав Банерджи.
В ходе беседы Ваагн Хачатурян представил подробности о текущих вызовах безопасности и общей ситуации на Южном Кавказе. Президент подчеркнул, что Армения привержена своей позиции достижения мира в регионе, но сталкивается с препятствиями в виде периодических агрессивных шагов Азербайджана.
Собеседники обменялись мыслями о карабахской проблеме, текущем этапе армяно-турецкого диалога и перспективах нормализации отношений.