Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմին
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմին:
Տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են տեսչական մարմնի գործունեությանը, ոչ պարենային ապրանքների ոլորտը կարգավորող օրենսդրական և ենթաօրենսդրական փոփոխություններին, վերահսկողության նոր մեխանիզմներին և կատարված բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է տեսչական մարմնի կողմից ոլորտը կարգավորող նախաձեռնությունները, կարևորել տնտեսվարողների հետ սերտ փոխգործակցությունն ու պատասխանատուներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Араик Арутюнян посетил орган инспекции по контролю за рынком
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян посетил Инспекционный орган по контролю за рынком.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью инспекционного органа, законодательными и подзаконными изменениями, регулирующими сектор непродовольственных товаров, новыми механизмами контроля и осуществленными реформами.
Араик Арутюнян особо отметил инициативы проверяющего органа, регулирующего отрасль, тесное взаимодействие с предпринимателями. Он дал конкретные указания ответственным лицам.