315737794_464064882482779_9049163496338284935_n
Արմեն Գրիգորյանը ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակներին ներկայացրել է բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ
Նոյեմբերի 14-ին Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակների խմբի անդամներին: Խմբի անդամների խնդրանքով ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ և ընդգծել ՀՀ մոտեցումներն ու տեսակետները:
Կողմերը կարևորել են ինչպես ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության, այնպես էլ՝ ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել դրանց գործունեությանը։ Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է համագործակցության նման ձևաչափերի ներուժը՝ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայր ամրապնդմանը:

Армен Григорян представил молодым делегатам ПА ОБСЕ некоторые детали переговорного процесса
Поддержи А1+!14 ноября секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял членов группы молодых делегатов Парламентской Ассамблеи ОБСЕ.
По просьбе членов группы Армен Григорян представил ситуацию по региональной безопасности, некоторые детали армяно-азербайджанского переговорного процесса и отметил подходы и взгляды Армении.
Стороны отметили важность размещения в Армении как миссии ОБСЕ по оценке потребностей, так и гражданской миссии ЕС и обсудили их деятельность. В этом контексте секретарь Совета безопасности подчеркнул возможности таких форматов сотрудничества для содействия укреплению обстановки безопасности в регионе.