Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Բրազիլիայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը. Փաշինյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նորընտիր նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվային՝ հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Հայաստանի Հանրապետության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում և բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ ընտրվելու առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Բրազիլիայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումը և խորացումը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Վստահ եմ, որ փոխադարձ համակրանքի վրա հիմնված մեր երկրների միջև հարաբերությունները համատեղ ջանքերով կշարունակեն խորանալ և ամրապնդվել երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների բարօրության:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը», - նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Армения придает большое значение дальнейшему развитию отношений с дружественной Бразилией: Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян в связи с избранием направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Бразилия Луису Инасиу Луле да Силве.
Согласно сообщению правительства РА, в послании, в частности, говорится:
От имени Республики Армения и от себя лично поздравляю Вас и желаю всего наилучшего в связи с избранием на пост Президента Федеративной Республики Бразилия.
Армения придает большое значение дальнейшему развитию и углублению отношений с дружественной Бразилией во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Уверен, что отношения между нашими странами, основанные на взаимной симпатии, и впредь совместными усилиями будут углубляться и укрепляться и на двустороннем и многостороннем уровнях во благо наших государств и народов.