Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներին:
Ռուբեն Ռուբինյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական խորհրդարանի գործընկերներին Հայաստանին աջակցելու համար:
Խորհրդարանի փոխնախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի վերաբերյալ:
Անդրադառնալով տարածաշրջանային իրավիճակին՝ բարձրաձայնվել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծման վերաբերյալ հայկական կողմի դիրքորոշումը:
ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է նաեւ, որ վտանգված է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում հայկական պատմամշակութային եւ հոգեւոր ժառանգությունը: Ընդգծվել է նաեւ հայ ռազմագերիների շուտափույթ վերադարձի հրամայականը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են ամբողջ տարածաշրջանում կայունության, ժողովրդավարության հաստատումը:

Рубен Рубинян принял депутатов Европарламента
1 ноября заместитель председателя Национального собрания Армении Рубен Рубинян принял прибывших в Армению депутатов Европарламента.
Рубен Рубинян поблагодарил коллег Европарламента за содействие Армении.
Вице-спикер парламента представил подробности широкомасштабной азербайджанской агрессии в отношении суверенной территории Республики Армения.
Касаясь региональных вопросов, он представил депутатам ЕП позицию Армении в вопросе мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы.
Вице-спикер НС подчеркнул, что под угрозой находится армянское историческое, культурное и духовное наследие на территориях, перешедших под контроль Азербайджана.
В ходе встречи стороны подчеркнули необходимость установления стабильности и демократии во всем регионе.