Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի պատվիրակությանը (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարության միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության Եվրոպա-Ամերիկա-Բազմակողմ գործողությունների ծառայության պետ Գիյոմ Օլանժիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի՝ Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը և պաշտպանական ոլորտում հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։
Նախորդիվ պատվիրակությունը աշխատանքային քննարկումներ է իրականացրել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:

Министр обороны Армении принял делегацию из Франции (видео)
Министр обороны Армении Сурен Папикян принял делегацию министерства вооруженных сил Франции во главе с начальником Главного управления международных отношений и стратегии Вооруженных сил Франции Гийомом Оланжье. На встрече также присутствовала посол Франции в Армении Анн Луйо.
В ходе встречи были обсуждены вопросы реализации достигнутых в ходе рабочего визита министра обороны Армении во Францию договоренностей, а также возможности развития армяно-французского сотрудничества в сфере обороны.
Ранее делегация провела рабочие переговоры с первым заместителем министра обороны, начальником Генерального штаба ВС Армении генерал-майором Эдуардом Асряном и начальником управления оборонной политики и международного сотрудничества МО Левоном Айвазяном.