Արմեն Գրիգորյանը ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 26-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության անդամներին: Կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությունը գլխավորում էր ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության անդամներին և կարևորել առաքելության աշխատանքը միջազգային հանրությանը սեպտեմբերի 13-ի Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին տեղեկատվություն փոխանցելու գործում:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի սանձազերծած ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարն ընդգծել է, որ վերոնշյալը հարված է ոչ միայն ՀՀ ինքնիշխանությանը, այլ նաև Հայաստանի ժողովրդավարությանը:
Գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկը վստահություն է հայտնել, որ ԵԱՀԿ-ն կշարունակի խորացնել Հայաստանի հետ համագործակցությունը, ինչի համար կա երկկողմ պատրաստակամություն:

Армен Григорян представил членам миссии ОБСЕ по оценке потребностей последствия агрессии Азербайджана
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял членов миссии ОБСЕ по оценке потребностей. Миссию ОБСЕ по оценке потребностей возглавляет полковник Роберт Аркадиуш Ткачик, представитель Польши, председательствующей в ОБСЕ.
Армен Григорян приветствовал членов миссии и особо отметил работу миссии по доведению до международного сообщества информации об агрессии Азербайджана, совершенной 13 сентября.
Армен Григорян представил подробности этой агрессии, и ее последствия. Он подчеркнул, что это является ударом не только по суверенитету Армении, но и по армянской демократии.
Полковник Роберт Аркадиуш Ткачик выразил уверенность, что ОБСЕ продолжит расширять сотрудничество с Арменией, и обе стороны выражают свою готовность.