Ուկրաինայի պատերազմը չպետք է մոռացնել տա հակամարտությունները Հայաստանում, Սիրիայում, Սոմալիում. Մակրոն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈւկրաինայի պատերազմը չպետք է աշխարհին ստիպի մոռանալ այլ հակամարտությունները, որոնք տեղի են ունենում Հայաստանում, Սիրիայում, Իրաքում, Սոմալիում, Մերձավոր Արևելքում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը:
«Այսօր կան մարդիկ, որոնց վրա հարձակվում են, իսկ մյուս կողմից՝ կան առաջնորդներ, ովքեր որոշել են հարձակվել, ներխուժել և նվաստացնել: Չեզոք մնալը կնշանակի գիտակցել, որ ուժեղի օրենքը դառնում է ընդհանուր օրենք»,- ասել է Մակրոնը։

Из-за войны в Украине нельзя забывать о других конфликтах в Армении, Сирии, Сомали и на Ближнем Востоке: Макрон
Война в Украине не должна заставить мир забыть о других конфликтах, происходящих в Армении, Сирии, Ираке, Сомали и на Ближнем Востоке. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил президент Франции Эммануэль Макрон.
«Сегодня есть люди, на которых нападают, с другой стороны, есть лидеры, которые решили нападать, вторгаться и унижать. Оставаться нейтральным - значит осознавать, что закон сильного становится всеобщим законом», - сказал Макрон.