1 - 2022-10-21T100653.765
Զինծառայողների սոցիալական ապահովության ոլորտում համագործակցության շրջանակում հոկտեմբերի 19-ից 20-ը Հայաստան է այցելել Վրաստանի ՊՆ սոցիալական հարցերի և հոգեբանական աջակցության վարչության պատվիրակությունը։
Պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը։ Գործընկերներին է ներկայացվել ՀՀ օրենսդրությամբ զինծառայողների և նրանց ընտանիքների համար սահմանված արտոնությունների ու երաշխիքների համակարգը, այդ ուղղությամբ պետության կողմից իրականցվող ծրագրերը, քննարկվել են զինծառայողների սոցիալական պաշտպանությանն առնչվող այլ հարցեր։
Հանդիպման արդյունքներով պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով հետագա համագործակցության վերաբերյալ:
Վրաստանի ՊՆ սոցիալական հարցերի և հոգեբանական աջակցության վարչության պատվիրակությունը հանդիպումներ է անցկացրել նաև Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամում և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում:

1 - 2022-10-21T100653.765
19-20 октября в рамках сотрудничества в сфере социального обеспечения военнослужащих Армению посетила делегация Департамента социальных дел и психологического обеспечения Министерства обороны Грузии.
Делегацию принял начальник Управления социальной защиты Министерства обороны РА Александр Аветисян. Коллегам была представлена система льгот и гарантий, установленных законодательством РА для военнослужащих и членов их семей, программы, реализуемые государством в этом направлении, были обсуждены и другие вопросы, связанные с социальной защитой военнослужащих.
По итогам встречи достигнуты договоренности о дальнейшем сотрудничестве по направлениям, представляющим взаимный интерес.
Делегация Департамента социальных вопросов и психологического обеспечения Министерства обороны Грузии провела встречи и в Фонде страхования военнослужащих и в Министерстве труда и социальных вопросов РА.