Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
Հնդկաստան աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել եմ Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Շրի Ռաջնաթ Սինկհի հետ: Գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Գոհունակություն ենք հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ, քննարկվել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր։
Ներկայացրել եմ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը և շնորհակալություն հայտնել միջազգային ատյաններում Հնդկաստանի հստակ դիրքորոշման համար։

Сурен Папикян встретился с министром обороны Индии
В рамках рабочего визита в Индию министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром обороны Индии Шри Раджнатхом Сингхом. О встрече на своей странице в Facebook написал Сурен Папикян.
«В рамках рабочего визита в Индию я встретился с министром обороны Индии Шри Раджнатхом Сингхом.
Мы выразили удовлетворенность уровнем сотрудничества, возможностями расширения взаимодействия, также был обсужден ряд вопросов двустороннего военного и военно-технического сотрудничества.
Я представил министру ситуацию, сложившуюся в результате последней азербайджанской агрессии, и поблагодарил Индию за ее определенную позицию в международных инстанциях.
В завершении встречи я пригласил своего коллегу посетить Армению с официальным визитом», - говорится в сообщении.