Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լորիս Ճգնավորյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը դիրիժոր, կոմպոզիտոր Լորիս ճգնավորյանին․
Սիրելի՛ մաեստրո,
Ընդունե՛ք ջերմագին շնորհավորանքներս ծննդյան 85-ամյա հոբելյանի առիթով:
Դուք, հիրավի, մեր ժամանակակից երաժշտարվեստի այն արվեստագետներից եք, որը հայտնի է իր գործունեությամբ ոչ միայն հայրենիքում, այլ նաև նրա սահմաններից դուրս: Անգնահատելի է Ձեր ներդրումը հայ մշակույթի զարգացման և զորացման գործում:
Ձեր հեղինակած ստեղծագործությունները հնչել են աշխարհի տարբեր երկրներում` Ավստրիայում, Մեծ Բրիտանիայում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում և այլուր` ամենուր արժանանալով մեծ ընդունելության և բարձր գնահատականի:
Արվեստասեր հասարակությունը Ձեզ մշտապես հիշելու է նաև որպես մի շարք բարեգործական նախաձեռնությունների հեղինակ: Դրանցից ամենանշանակալին, անշուշտ, երկրաշարժից հետո Ձեր «Ուխտագնացություն դեպի Գյումրի» նախաձեռնությունն էր, որի նպատակն ավերված Գյումրիում մշակութային կյանքը վերականգնելն ու Մշակութային ակադեմիայի ստեղծումն էր:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Лорису Чкнаворяну
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян поздравил композитора Лориса Чкнаворяна с 85-летием. В поздравлении, в частности, говорится:
«Дорогой маэстро!
Примите мои теплые поздравления в связи с Вашим 85-летием
Вы, воистину, один из тех артистов нашего современного музыкального искусства, кто известен своей деятельностью не только на родине, но и за ее пределами. Ваш вклад в развитие и укрепление армянской культуры неоценим.
Ваши произведения исполнялись в разных странах мира: Австрии, Великобритании, США, Канаде и в других странах, получая везде теплый прием и высокую оценку.
Общественность, ценящая искусство, всегда будет помнить Вас и как автора ряда благотворительных инициатив. Самой значительной, конечно же, была Ваша инициатива «Паломничество в Гюмри», совершенная после землетрясения, целью которой было восстановление культурной жизни в разрушенном Гюмри и создание Академии культуры.