Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ուռուցքաբան, ակադեմիկոս Իվան Ստիլիդիին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության առողջապահության նախարարության գլխավոր մասնագետ-ուռուցքաբան, Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Իվան Ստիլիդիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին նախագահ Խաչատուրյանը բարձր է գնահատել ռուսական կողմի ցուցաբերած աջակցությունը Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի վերազինման ու վերանորոգման ծրագրերում: Նախագահը հույս է հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական է լինելու մասնավորապես ՌԴ Բլոխինի անվան ուռուցքաբանության ազգային բժշկագիտահետազոտական կենտրոնի հետ:
Հյուրերը շնորհակալություն են հայտնել նախագահին ընդունելության համար, և նշել, որ ուռուցքաբանության զարգացման ծրագրերում հայ-ռուսական համատեղ ծրագրերը տարիների ավանդույթ ունեն և շարունակական են լինելու՝ և՛ փորձի փոխանակման, և՛ խորհրդատվության ապահովման առումով:

Ваагн Хачатурян принял онколога, академика Ивана Стилиди (видео)
8 октября президент Республики Армения Ваагн Хачатурян принял делегацию во главе с главным специалистом-онкологом Министерства здравоохранения Российской Федерации, академиком РАН Иваном Стилиди.
Ваагн Хачатурян высоко оценил содействие, оказанное российской стороной в проектах переоснащения и ремонта Национального онкологического центра имени В. А. Фанарджяна. Президент выразил надежду, что сотрудничество будет продолжительным, в частности, с Национальным медицинским исследовательским центром онкологии имени Р. Д. Блохина.
Гости поблагодарили президента за оказанный прием и отметили, что совместные армяно-российские программы развития онкологии имеют давнюю традицию и будут продолжаться как в плане обмена опытом, так и предоставления консультаций.