ԱԺ նախագահը հանդիպել է Շվեյցարիայի դեսպանին. շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ԶՈւ-ի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման օրակարգերը, առաջիկայում շվեյցարացի խորհրդարանականների պատվիրակների այցին առնչվող մանրամասներ: Անդրադարձ է եղել ադրբեջանական կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը, դրա հետեւանքներին:
Շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Председатель НС встретился с послом Швейцарии: была подчеркнута необходимость содействия международных партнёров в вопросе вывода азербайджанских ВС с территори
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян 6 октября принял чрезвычайного и полномочного посла Швейцарской Конфедерации Лукаса Розенкранца.
На встрече обсуждались вопросы развития межпарламентских отношений межу двумя странами и подробности визита швейцарских парламентариев, который состоится в ближайшее время. Стороны коснулись вторжения азербайджанских ВС на суверенную территорию Армении и его последствий.
Была подчеркнута необходимость содействия международных партнеров в вопросе вывода азербайджанских вооруженных сил с суверенной территории Армении.