Այսօր ՀՀ կժամանի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը
Հոկտեմբերի 4-5-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հրավերով աշխատանքային այցով Հայաստանում կգտնվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսին: Հայտնում է ԱԳՆ-ն։
Հոկտեմբերի 4-ին Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Այցի շրջանակներում գլխավոր տնօրեն Գրոսիին կընդունեն ՀՀ նախագահը, ՀՀ վարչապետը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Առողջապահության նախարարները։
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը կայցելի նաև Հայկական ատոմային էլեկտրակայան, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ ուսանողների համար։

Сегодня в РА прибудет генеральный директор Международного агентства по атомной энергии
Поддержи А1+!По приглашению министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна 4-5 октября с рабочим визитом в Армении будет находиться генеральный директор Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Рафаэль Мариано Гросси.
4 октября генерального директора МАГАТЭ примет министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
В рамках визита гендиректора МАГАТЭ примут президент РА, премьер-министр РА, министр территориального управления и инфраструктур и министр здравоохранения.
Генеральный директор МАГАТЭ также посетит Армянскую атомную электростанцию, Национальный центр онкологии имени В. А. Фанарджяна и выступит с лекцией для студентов ЕГУ.