270922 44OrPatHishatMij
Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմում նահատակվածներին նվիրված հիշատակի միջոցառումներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների անվան պուրակ, որտեղ ծաղիկներ է խոնարհել 44-օրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին տեղադրված հուշատախտակի մոտ։ Հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակը։
Այնուհետև երկրի ղեկավարը հոգևոր դասի առաջնորդությամբ ԱՀ երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանի, գործադիր և օրենսդիր մարմինների պատասխանատուների հետ մասնակցել է օրվա խորհրդով  կազմակերպված խաչերթին։
Նախագահ Հարությունյանը Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում ներկա է գտնվել 44-օրյա պատերազմին  նվիրված «Լուսո խորան» խորագիրը կրող հուշակոթողի բացման ու օրհնության և Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված ազատամարտիկների հոգեհանգստյան կարգերին, որից հետո զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել նահատակված հերոսների շիրիմներին։

270922 44OrPatHishatMij
27 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян в сопровождении должностных лиц посетил сквер Степанакерта Памяти борцов за свободу, где возложил цветы к мемориальной доске в память о погибших в 44-дневной войне.
Глава страны вместе с Бако Саакяном, третьим президент Республики Арцах и с другими должностными лицами исполнительной и законодательной власти участвовал и в организованном крестном ходе.
Президент Арутюнян в Степанакертском городском мемориальном комплексе присутствовал и на церемонии открытия и освящения Мемориала «Алтарь света», посвященного 44-дневной войне, и на поминальной службе по душам воинов-освободителей, погибших за защиту Родины, после чего в военном пантеоне возложил цветы к могилам погибших героев.