Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ ՊՆ. նախարարը մանրամասնում է (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 18-ին ընդունել եմ պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Շնորհակալություն եմ հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին ներկայացրել եմ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Делегация во главе с Нэнси Пелоси посетила МО РА: министр приводит подробности (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны РА Сурен Папикян 18 сентября принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси.
Сурен Папикян поблагодарил Нэнси Пелоси за быстрое реагирование на ситуацию, визит в Армению и озвучивание адресных оценок широкомасштабной военной агрессии Азербайджана против суверенной территории РА, совершенной 13 сентября.
Министр обороны представил спикеру Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси ситуацию, создавшуюся вследствие широкомасштабной военной агрессии Азербайджана.
Нэнси Пелоси в своей речи представила позицию США в связи с ситуацией.
В течение встречи был обсужден также ряд вопросов, касающихся сотрудничества двух стран в оборонной сфере.