Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն:
Բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սուվերեն տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև ՀՀ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության ուղղությամբ իրագործվելիք քայլերը: Մտքեր են փոխանակվել ԼՂ հարցի կարգավորման բանակցային գործընթացի ընթացիկ վիճակի մասին:
Ընդգծվել է արտաքին սպառնալիքներին դիմակայման համատեքստում համաժողովրդական համերաշխության և համախմբվածության հրամայականը:

Состоялось расширенное заседание Совета безопасности (видео)
Поддержи А1+!Состоялось расширенное заседание Совета безопасности Армении под руководством премьер-министра Никола Пашиняна.
Кроме членов СБ, в заседании участвовали президент республики Ваагн Хачатурян, президент Арцаха Араик Арутюнян, председатель НС Армении Ален Симонян, руководитель Аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян, вице-спикер НС Рубен Рубинян, руководитель фракции «Гражданский договор» НС Айк Конджорян.
Обсуждалась ситуация, возникшая в результате агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения, шаги, которые необходимо осуществить в направлении защиты суверенитета и территориальной целостности Республики Армения и текущее состояние переговорного процесса по урегулированию нагорно-карабахского вопроса.
Был подчеркнут императив национальной солидарности и сплоченности в условиях противостояния внешним угрозам.