Տեղի է ունեցել «Starmus VI» փառատոնի կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, «Starmus VI. 50 տարի Մարսի վրա» 6-րդ փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքների համակարգման միջգերատեսչական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը:
Ողջունելով նիստի մասնակիցներին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորել է ներկաներին Գիտելիքի եւ դպրության օրվա առթիվ՝ նշելով, որ Հայաստանի Հանրապետությունն առանձնակի ուշադրության է արժանացնում կրթության եւ գիտության ոլորտը: Հակոբ Արշակյանի խոսքով՝ «STARMUS» 6-րդ փառատոնի անցկացումը եւս գիտության զարգացման կարեւորագույն նախաձեռնություններից է:
Փառատոնի միջազգային կազմակերպչական թիմի եւ հայաստանյան միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչները քննարկել են փառատոնի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումների անցկացմանն առնչվող տեխնիկական եւ բովանդակային բազմաբնույթ հարցեր:
Նիստի ավարտին ամփոփելով բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները՝ Հակոբ Արշակյանը կարեւորել է նման լայնամասշտաբ եւ հեղինակավոր միջոցառման պատշաճ կազմակերպումն ու անցկացումը:

Состоялось итоговое заседание межведомственной комиссии по организации фестиваля Starmus VI
1 сентября состоялось заседание межведомственной комиссии под руководством вице-спикера Национального Собрания РА, сопредседателя межведомственной комиссии по координации организационной работы 6-го фестиваля «Starmus VI. 50 лет на Марсе» Акопа Аршакяна.
Вице-спикер НС поздравил присутствующих с Днем знаний и образования, отметив, что в Республике Армения особое внимание уделяется сфере образования и науки. По словам Акопа Аршакяна, проведение   Starmus VI также является одной из важнейших инициатив для развития науки.
«Представители международной организаторской группы фестиваля и армянской межведомственной рабочей группы обсудили различные технические и содержательные вопросы, связанные с запланированными в рамках фестиваля мероприятиями.
Обобщая все предложения и замечания в конце заседания, Акоп Аршакян подчеркнул важность правильной организации и проведения столь масштабного и престижного мероприятия», - говорится в сообщении.