Արցախի նախագահը ներկա է գտնվել առաջին զանգի հանդիսավոր արարողությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տիկնոջ՝ Քրիստինա Հարությունյանի հետ սեպտեմբերի 1-ին այցելել է մայրաքաղաքի Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիր ու ներկա գտնվել առաջին զանգի հանդիսավոր արարողությանը: Հայտնում է ԱՀնախագահի մամուլի ծառայությունը։
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ուսուցիչներին և աշակերտներին Գիտելիքի օրվա և ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ՝ մաղթելով նրանց հաջողություններ, աշխատասիրություն ու ամենայն բարիք:
Միաժամանակ նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ աշակերտները կգործադրեն բոլոր ջանքերը անհրաժեշտ գիտելիքներ ու հմտություններ ձեռք բերելու ուղղությամբ, կդառնան գրագետ ու կիրթ մարդիկ, իրենց երկրի արժանի քաղաքացիներ, քանի որ նաև դրանով է պայմանավորված Արցախի ապագա հզորությունն ու զարգացումը:

Президент Арцаха присутствовал на празднике Первого звонка
1 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян с супругой Кристиной Арутюнян посетили степанакертский армяно-итальянский образовательный комплекс «Антония Арслан» и присутствовали на церемонии первого звонка.
Глава страны поздравил преподавателей и учащихся с Днем знаний и началом учебного года, пожелав им успехов, трудолюбия и всего наилучшего.
Он выразил уверенность, что учащиеся приложат все усилия для приобретения необходимых знаний и навыков, станут грамотными и образованными людьми, достойными гражданами своей страны, ведь от этого зависит будущая сила и развитие Арцаха.