Ընդդիմությունն ավելի ազդեցիկ խորհրդատուներ ունի․ Արման Եղոյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ցանկացած հարցում հաջողության հասնելու համար նախ իրենք իրենց պետք է պատասխան տան, թե ինչու են ուզում, որ դա լինի։ Իրենք իրենց ներսում դա չգիտեն, դրա համար էլ չեն կարողանում ուրիշներին բացատրել։ Պետք է քաղաքական հիմնավորում լինի։ Տեսեք՝ ես չզլացա և խորհուրդ տվեցի»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արման Եղոյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմադիր ուժերի գործողություններին։
Պատգամավորը, սակայն, չի կարծում, որ ընդդիմությունն իր այս խորհուրդը կգնահատի։ Ասում է, նրանք ավելի ազդեցիկ խորհրդատուներ ունեն։
Ա․Եղոյանն անդրադարձավ նա Արցախում, մասնավորապես Աղավնոյում, Բերձորում գոյություն ունեցող իրավիճակին, բնակչության տարհանմանն ու ասաց, թե մի տարածքը փոխարինվում է մեկ այլ տարածքով․ «Այնպես չէ, որ Արցախի իշխանությունները տեղյակ չէին։ Դա անակնկալ չէ ամենևին»։

У оппозиции более влиятельные советники: Арман Егоян (видео)
«Для достижения успеха в любом вопросе прежде всего они должны ответить сами себе, почему они хотят, чтобы это произошло. Они в глубине души не знают этого, поэтому  не могут объяснить другим. Должно быть политическое обоснование. Видите, я не поленился и дал совет», - сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Гражданский договор» Арман Егоян, коснувшись  действий оппозиционных сил.
Депутат, однако, не считает, что оппозиция оценит этот совет. Говорит, что у них есть более влиятельные советники.
А. Егосян затронул также ситуацию в Арцахе, в частности, в Агавно, Бердзоре, эвакуацию населения, и сказал, что одну территорию меняют на другую территорию. «Не то чтобы власти Арцаха не знали. Это отнюдь не было неожиданностью».