Եթե կարծում ես, եկեղեցի կառուցելուց այդ մեղքը մեջիցդ դուրս կգա, դա սխալմունք է․ Տիգրան Արզաքանցյան (տեսանյութ)
«Ես չէի կառուցի Հիսուսի արձանը»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Ուժը հայրենյաց» կուսակցության նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանը՝ պատասխանելով Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնությանը վերաբերող հարցին։
Հիշեցնենք, որ վերջինս ցանկանում է Հատիս սարի վրա կանգնեցնել Հիսուս Քրիստոսի արձանը։
Փոխարենը, Տ․Արզաքանցյանն ասում է, կկառուցեր Գրիգոր Լուսավորչի արձանը, քանի որ նա է քրիստոնեությունը բերել Հայաստան։ Ի տարբերություն շատ գործարարների՝ Տ․Արզաքանցյանը նաև եկեղեցի չի կառուցել, բայց վերանորոգել է։ Եվ գտնում է, որ այդպիսով հնարավոր չէ գործած մեղքերի համար թողություն ստանալ։
Անդրադառնալով կնոջ՝ Նատալյա Ռոտենբերգի գործունեությանը, Երևանի քաղաքապետի ընտրություններին մասնակցելու ցանկությանը՝ ասում է, հանուն Հայաստանի նա կարող է հրաժարվել Ռուսաստանի քաղաքացիությունից։

Если думаешь, что, построив церковь, освободишься от этого греха, это – ошибка: Тигран Арзаканцян (видео)
«Я бы не стал строить статую Иисуса», - сказал в беседе с «А1+» председатель партии «Сила родины» Тигран Арзаканцян, отвечая на вопрос, относящийся к инициативе Гагика Царукяна.
Напомним, что последний хочет воздвигнуть статую Иисуса Христа на горе Атис.
Вместо этого, говорит Т.Арзаканцян, он поставил бы памятник Григорию Просветителю, потому что он принес христианство в Армению. В отличие от многих бизнесменов Т.Арзаканцян не строил церквей, а ремонтировал. И считает, что таким образом невозможно искупить грехи.
Ссылаясь на деятельность своей жены Натальи Ротенберг и её желание участвовать в выборах мэра Еревана, он говорит, что ради Армении может отказаться от российского гражданства.