Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին հավատարմագրերն է հանձնել Բենինի նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Բենինի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ակամբի Անդրե Օկունլոլա-Բիաուին (նստավայրը՝ ք․ Մոսկվա):
Նախագահ Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպան Օկունլոլա-Բիաուին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք երկու հանրապետությունների համագործակցության զարգացման գործում: Վահագն Խաչատուրյանը շեշտել է փոխգործակցության առկա հնարավորությունները՝ նկատի առնելով նաև այն, որ Բենինի Հանրապետությունում ունենք հայկական համայնք:
Երկուստեք կարևորվել է կրթական, առևտրատնտեսական ոլորտներում, ինչպես նաև Ֆրանկոֆոնիայի շրջանակներում համագործակցության ու ջանքերի ներդաշնակումը:

Новоназначенный посол Бенина вручил верительные грамоты Президенту Ваагну Хачатуряну (видео)
Президент Ваагн Хачатурян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного посла Республики Бенин в Республике Армения Акамби Андре Окунлола-Биау (резиденция в Москве).
Ваагн Хачатурян поздравил посла Окунлола-Биау с вступлением в должность, пожелав ему плодотворной работы и успеха в деле развития сотрудничества двух республик. Ваагн Хачатурян подчеркнул существующие возможности взаимодействия, принимая во внимание также факт наличия в Республике Бенин армянской общины.
Обоюдно подчёркнута важность сотрудничества в образовательной и торгово-экономической областях, а также в рамках международной организации франкофонии, отмечена необходимость гармонизации усилий в этих направлениях.