Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողովին
Փոխարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական 25-րդ համաժողովի «Գործընկերություն Եվրասիայում. նոր հնարավորություններ» խորագրով պանելային քննարկմանը, որին ի թիվս այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ մասնակցում էին նաև Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը և Ղազախստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Բախիտ Սուլթանովը:
Պանելային քննարկման ընթացքում փոխվարչապետը խոսել է արդի մարտահրավերներին, այդ թվում՝ պարենային անվտանգության խնդիրներին հակազդելու անհրաժեշտության մասին: Այդ համատեքստում նա կարևորել է պարենային անվտանգության ապահովման ուղղությամբ կոնսոլիդացված ջանքերի գործադրումը՝ նշելով, որ ԵԱՏՄ շրջանակներում այս հարցը պետք է հիմնական ուղղություններից մեկը լինի:
Փոխվարչապետն անդրադարձել է արդի պայմաններում լոգիստիկայի առումով Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին: Տրանսպորտային ենթակառուցվածքներին անդրադառնալիս Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է Հայաստանում կառուցվող Հյուսիս-հարավ մայրուղու տարածաշրջանային նշանակությունը:
Իր ելույթում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն անդրադարձել է նաև ԵԱՏՄ շրջանակներում ազգային արժույթներով առևտրի ծավալների ավելացման անհրաժեշտության հարցին:

Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в Петербургском международном экономическом форуме
В 25-м Петербургском международном экономическом форуме (ПМЭФ) вице-премьер  Мгер Григорян принял участие  в панельной дискуссии "Партнерство в Евразии. Новые возможности", в которой, в числе других высокопоставленных чиновников, приняли участие также вице-премьер Российской Федерации Алексей Оверчук и вице-премьер Республики Казахстан Бахит Султанов.
В ходе панельного обсуждения вице-премьер говорил о необходимости противодействия современным вызовам, в том числе проблемам продовольственной безопасности. В этом контексте он подчеркнул важность консолидированных усилий по обеспечению продовольственной безопасности, отметив, что в рамках ЕАЭС этот вопрос должен стать одним из основных направлений.
"Вице-премьер-министр коснулся вызовов, стоящих перед Арменией в плане логистики в современных условиях. Обращаясь к транспортной инфраструктуре, Мгер Григорян подчеркнул региональное значение строящейся в Армении автомагистрали Север-Юг», - говорится в сообщении.
В своем выступлении вице-премьер Мгер Григорян коснулся также вопроса необходимости увеличения объемов торговли в национальных валютах в рамках ЕАЭС.