Ինչ եղանակ են կանխատեսում առաջիկա օրերի համար
Մայրաքաղաքում այսօր կեսօրից հետո, հունիսի 14-16-ի գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 18-20մ/վ արագությամբ: Հունիսի 17-ին, 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ՝ հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Մարզերում այսօր կեսօրից հետո, հունիսի 14-16-ը շրջանների զգալի մասում գիշերը և կեսօրից հետո, 17-ին, 18-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ: Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը էապես չի փոխվի:

Какой прогноз погоды на ближайшие дни?
Поддержи А1+!В Ереване 13 июня во второй половине дня, ночью с 14 по 16 июня и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди с грозами, во время грозы возможно усиление ветра до 18-20 м/с. 17-го, 18-го июня осадков не будет.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что температура воздуха существенно не изменится.
В областях после полудня 13 июня, с 14 по 16 июня в большинстве регионов ночью и после полудня, 17-18 июня в некоторых районах ожидаются кратковременные дожди с грозами. Ветер юго-западный с порывами до 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.