Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում է ունեցել Հայկակ Արշամյանի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր հանդիպում է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Համահայկական հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքներին Հայկակ Արշամյանը ներկայացրել է Գյումրիի «Մուշ-2» թաղամասում Հայաստան համահայկական հիմնադրամի կողմից կառուցվող բնակելի շենքերի և մանկապարտեզի աշխատանքների ընթացքը։
Հիմնադրամի տնօրենը հայտնել է նաև, որ առաջին փուլով Շուռնուխ, Խոզնավար, Արավուս և Դավիթ Բեկ համայնքներում տեղադրվել են արևային ջրատաքացուցիչներ, վերանորոգվել են Տեղ, Կոռնիձոր, Վաղատուր,Ճակատեն, Դավիթ Բեկ համայնքերի դպրոցները: Անդրադարձ է եղել նաև պատերազմում զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին աջակցության տրամադրման ծրագրերին:

Президент Ваагн Хачатурян встретился с Айкаком Аршамяном (видео)
Поддержи А1+!Президент Армении Ваагн Хачатурян встретился с исполнительным директором Всеармянского фонда «Айастан» Айкаком Аршамяном.
На встрече были затронуты вопросы деятельности Всеармянского фонда.
Айкак Аршамян представил ход строительства жилых домов и детского сада, строящихся Всеармянским фондом «Айастан» в районе «Муш-2» города Гюмри. Директор фонда также сообщил, что на первом этапе в общинах Шурнух, Хознавар, Аравус и Давид Бек были установлены солнечные водонагреватели, а также отремонтированы школы в общинах Тех, Корнидзор, Вагатур, Чакатен и Давид Бек.