Թե՛ պետական, թե՛ բարեգործական ծրագրերի հաջողությունից է կախված Արցախի ապագան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Հայաստանի մասնաճյուղի պատվիրակությանը՝ նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, քննարկվել են ՀԲԸՄ արցախյան ծրագրերի ընթացքը և նոր նախաձեռնությունները:
Նախագահ Հարությունյանը գոհունակություն է հայտնել կազմակերպության հետ երկարամյա համագործակցությունից և նշել, որ այսօր Արցախում թե՛ պետական, թե՛ բարեգործական խողովակներով իրականացվող ծրագրերի բովանդակությունից ու հաջողությունից է կախված Արցախի Հանրապետության ապագան:

Будущее Арцаха зависит от успеха как государственных, так и благотворительных программ
8 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию филиала Армении Всеобщего армянского благотворительного союза (ВАБС) во главе с президентом Вазгеном Якубяном.
В ходе встречи, в которой также принял участие и государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян, были обсуждены ход реализации программ ВАБС в Арцахе и новые инициативы.
Президент Арутюнян выразил удовлетворение многолетним сотрудничеством с организацией, отметив, что будущее Республики Арцах зависит от содержания и успеха программ, реализуемых сегодня в Арцахе как по государственным, так и по благотворительным каналам.