Արարատ Միրզոյանն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի հետ քննարկել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հետ կապված հարցեր
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: Հայտնում է ԱԳՆ-ն։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել անձնական ներկայացուցչի մանդատից բխող հարցերի լայն շրջանակի: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է հայկական կողմի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման շուրջ՝ այս համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների, տարածաշրջանում տնտեսական կապերի և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:

Арарат Мирзоян обсудил с личным представителем действующего председателя ОБСЕ вопросы, связанные с нагорно-карабахским урегулированием
26 мая министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян принял личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
На встрече был затронут широкий круг вопросов, вытекающих из мандата Личного представителя. Арарат Мирзоян подтвердил позицию армянской стороны по всеобъемлющему урегулированию нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув в этом контексте посредническую роль сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Также были обсуждены вопросы, связанные с работой Комиссии по демаркации и безопасности границ между Арменией и Азербайджаном, экономическими связями и разблокированием транспортных коммуникаций в регионе.