Եղանակն առաջիկա օրերին
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մայրաքաղաքում այսօր երեկոյան ժամերին, մայիսի 12-ի և 16-ի ցերեկը սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ: Մայիսի 13-15-ը, 16-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Մարզերում այսօր ցերեկը, մայիսի 12-ի գիշերը, 13-ին, 15-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 12-ի և 16-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
Մայիսի 14-ին, 15-ի և 16-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 12-ի ցերեկը կնվազի 2-4, այնուհետև աստիճանաբար կբարձրանա 4-6, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 8-10 աստիճանով:

На территории республики днем 11 мая, ночью 12-го, 13-го, днем 15-го в некоторых регионах, днем 12-го и 16-го в большинстве регионов ожидаются дожди с грозами, в некоторых местах возможен и град.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что 14, 15 и 16 мая осадков не ожидается. Ветер западный, с порывами до 2-5 м/сек, во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
Днем 12 мая температура воздуха понизится на 2-4 градуса, затем постепенно повысится на 4-6 градусов. В Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе на 8-10 градусов.