ԱԱԾ-ն տվյալներ է ստացել, որ ընդդիմությունը մտադիր է զավթել ԱԺ շենքը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու անվտանգությունը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը:

В СНБ поступила информация о намерении оппозиции захватить здание НС
«Уважаемые соотечественники, в Службу национальной безопасности РА поступила достоверная оперативная информация, что организаторы акции в Ереване намерены во время очередной сессии Национального собрания РА спровоцировать противоправные действия, склонить участников к захвату здания НС, принудить совершить какое-либо действие, и таким образом дестабилизировать внутреннюю безопасность страны, подорвать общественный порядок и безопасность.
Служба национальной безопасности настоятельно предупреждает организаторов акции, ее участников воздерживаться от совершения противоправных действий, иначе всю ответственность за случившееся понесут их организаторы.
Служба призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от незаконных шагов, в противном случае они в равной степени разделят все бремя уголовной ответственности».