Վիգեն Խաչատրյանների գլուխը քաղաքական ուժն ինչի՞ չի ջարդում․ Խաչատրյանի բերանում էլ ճիշտ խոսք չկա (տեսանյութ)
«Այդ ակցիաները շատ դեպքերում ինքնաբուխ, տարբեր գործողություններ են։ Դիմադրության շարժման կողմից իրականացվում են այն գործողությունները, որոնց մասին հայտարարվում են։  Ինքը դարձել է ապակենտրոնացված պայքար»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն՝ անդրադառնով ընդդիմության ակցիաներին։
Դիտարկմանը, թե մարդաշատ չեն իրենց ակցիաները, ինչո՞ւ իրենց շարժումը հանրային լայն աջակցություն չունի, պատգամավորն ասում է՝ տարբեր հաշվարկներին մի հավատացեք, իրականում մասնակցությունը մեծ է։
Գեղամ Մանուկյանը նաև հավելում է, որ պետք չէ շարժումը մարդկանց քանակով բնութագրել, որ մեկ-մեկուկես տարի առաջ այլ էր իրավիճակը՝ հիմա ժողովրդի մեջ դժգոհությունը մեծ է։

Почему политическая сила не ломает голову Вигенам Хачатрянам? В устах Хачатряна тоже нет правильных речей (видео)
«Эти акции во многих случаях спонтанные, различные действия. Движение сопротивления проводит те акции, о которых объявляется. Это стало децентрализованной борьбой», - сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Армения» Гегам Манукян, коснувшись акций оппозиции.
На наблюдение, что акции немноголюдны, почему у их движения нет широкой общественной поддержки, депутат говорит: не верьте различным расчётам, в действительности участие большое.
Гегам Манукян также добавляет, что не следует характеризовать движение количеством людей, что год-полтора назад ситуация была иной: сейчас недовольство народа велико.