Հայ-ղազախական ռազմական համագործակցության հարցերն են քննարկել Պապիկյանն ու Ղազախստանի դեսպանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանության ռազմական կցորդը: Պաշտպանական գերատսչության ղեկավարը դեսպանին տեղեկացրել է տարածաշրջանում տիրող իրադրության մասին, ներկայացրել վերջին զարգացումները ՀՀ սահմանամերձ շրջաններում:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանական ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության հարցեր, մասնավորապես` փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ուղիները, բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը և ժամկետները:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ։

Папикян и посол Казахстана обсудили вопросы армяно-казахстанского военного сотрудничества
Поддержи А1+!25 апреля Министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманба. Во встрече также принял участие военный атташе посольства Казахстана в Армении.
Сурен Папикян проинформировал посла о ситуации в регионе и представил последние события в приграничных районах Армении.
Собеседники обсудили вопросы армяно-казахстанского сотрудничества в оборонной сфере, в частности, пути дальнейшего расширения сотрудничества, ход реализации мер, предусмотренных в рамках многосторонних стандартов.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по вопросам международной и региональной безопасности.