Փաշինյանը ֆռացրեց, իրական պատասխանատվությունն իր վրա չվերցրեց․ Րաֆֆի Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Վաղը «ժառանգություն» կուսակցությունը նիստ կգումարի և կքննարկի իրավիճակը։ Առանց կուսակցականացնելու կդառնանք Հայաստանի հանրապետության փրկության համաժողովրդական շարժման մի մասնիկը։ ՀՀ ինքնիշխանությունը, տարածքային ամբողջականությունն է նժարի վրա դրված։ Շատ նուրբ, փխրուն իրավիճակ է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Նա գտնում է, որ հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրին պետք է շատ զգուշորեն մոտենալ, և չպետք է շտապել։ Ասում է, նաև չպետք է ընդունել Ադրբեջանի ներկայացրած 5 կետերը։ «Եվ երկրորդը՝ Արցախի հարցը պետք է տարանջատված լինի Հայաստան-Ադրբեջան բանակցություններից ու լուծվի առանձին։
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին ելույթին, որտեղ նա իրեն մեղավոր է համարում Արցախին վերաբերող որոշ հարցերում, ասում է՝ վարչապետը «ֆռացրեց, չվերցրեց իրական պատասխանատվությունն իր վրա»։
Ինչ վերաբերում է հայ-թուրքական բանակցություններին, «Ժառանգության» ղեկավարը գտնում է, որ այդ գործընթացն առանց նախապայմանների չէ։ «Առանց նախապայմանների կարգավորումը, եթե պիտի տեղի ունենար, արդեն, մինչև հիմա տեղի ունեցած կլիներ։ Պարզ է, որ հիմա ինչ-որ պայման կա՝ հայ-ադրբեջանական հարաբերություններ, Արցախի հարց։ Ինչ-որ պայման մտել է։ Եվ եթե պայման կա, պետք է մենք էլ մերը դնենք»,- հավելեց Ր․Հովհաննիսյանը։
Ր․Հովհաննիսյանը խոսեց նաև իշխանությունների տված խոստումներին ու դրանց չիրականացմանը․ «Իշխանությունն ավելի թանկ դարձավ, քան, թե արդարությունը»։

Пашинян обкрутил, не взял на себя реальную ответственность: Раффи Ованнисян (видео)
«Завтра партия “Наследие” созовёт заседание и рассмотрит ситуацию. Не политизируя, мы станем частью всенародного движения спасения Республики Армения. На чаше весов стоят суверенитет, территориальная целостность РА. Очень тонкая, хрупкая ситуация», - сказал в беседе с «А1+» основатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
Он считает, что к армяно-азербайджанскому мирному договору надо подходить с большой осторожностью, и не следует спешить. Говорит, также не нужно принимать представленные Азербайджаном 5 пунктов. «И второе, Арцахский  вопрос должен быть отделён от армяно-азербайджанских переговоров и решаться отдельно».
Обратившись к последнему выступлению Никола Пашиняна, где он считает себя виновным по некоторым вопросам, относящимся к Арцаху, говорит: премьер министр «обкрутил, не взял на себя реальную ответственность».
Касательно армяно-турецких переговоров, глава «Наследия» считает, что этот процесс не без предусловий. «Урегулирование без предусловий, если должно было иметь место, уже, до сих пор произошло бы. Ясно, что сейчас есть какое-то условия: армяно-азербайджанские отношения, Арцахский вопрос. Вошло какое-то условие. И если есть условие, мы тоже должны выдвинуть наше», - добавил Р. Ованнисян.
Р. Ованнисян говорил и об обещаниях властей и их невыполнении: «Власть стала дороже справедливости».