Աննա Հակոբյանն Ապրիլի 7-ի առիթով հյուրընկալել է Ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմներում զոհվածների հարազատների (տեսանյութ)
Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը ապրիլի 7-ին՝  Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ կառավարական առանձնատան բացօթյա հարթակում  հյուրընկալեց Ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմներում զոհվածների հարազատների:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Աննա Հակոբյանը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի բոլոր մարզերից և Երևանից միջոցառմանը ներկա հարազատներին՝ հրավերն ընդունելու համար: Նա շեշտեց, որ  մայրերի դերը բոլորի կյանքում  շատ մեծ է, ու պետք է յուրաքանչյուր զոհվածի մայր առաջինը պահանջի հասարակությունից հարգել իրենց որդիների հիշատակը՝ ապրելով այնպես, որ արժանի լինեն իրենց որդիների թափած արյանը:
«Շատ ուրախ եմ, որ  արձագանքեցիք իմ հրավերին և եկաք միասին նշելու  Մայրության և գեղեցկության տոնը: Այստեղ մայրեր են, գեղեցիկ կանայք են, գեղեցիկ փոքրիկ աղջիկներ են, և ես չեմ պատկերացնում ավելի լավ միջավայր, որովհետև մենք իրար հետ ենք  և կարող ենք ազատ  խոսել, շփվել: Ես կարծում եմ, որ եթե մեր մայրերը ուժեղանան, դրանից մեր երկիրն էլ կուժեղանա»,- ասաց նա:
Աննա Հակոբյանը իր ելույթում  ընթերցեց  Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ վարչապետի ուղերձը և ավելացրեց, որ այն չպետք է ընդունել որպես հերթական շնորհավորանք, այլ որպես ուղերձ, որը պետք է ընդունել, ըմբռնել և ապրել այդպես:
«Իմ ուղերձը հետևյալն է՝ մեր երկրում կան շատ անարդարություններ, և մենք սիրում ենք մեզանից հեռացնել այն,  ինչը բարդ է, խնդիր է, սիրում ենք ստեղծել տարբեր խմբեր, եթե գոյություն ունի որևէ հարց,  սիրում ենք մեղադրել ուրիշներին, բայց պետք է ընդունենք, որ մեղավոր ենք բոլորս: Այսօր իմ խնդրանքը հետևյալն է՝ մենք մեր անմահացած հերոսներին մեր ամեն օրվա ապրածով պետք է ցույց տանք, որ արժանի ենք իրենց: Եվ ես բոլոր մայրերին խնդրում եմ դառնալ երկիրը բոլոր սխալ ուղիներից դուրս հանող, դեպի ճիշտ և դեպի զարգացող ուղի դնելու պայքարի առաջամարտիկը, որովհետև մայրերը իրենք են ծնել հերոսներին և իրավունք ունեն իրենց բարձունքից պահանջել հարգել և արժանի լինել իրենց կորստին և իրենց հերոսների հիշատակին»,- եզրափակեց նա:

Анна Акопян по случаю 7-го Апреля приняла родственников жертв 44-дневной войны и Апрельской войны (видео)
По случаю Дня материнства и красоты супруга премьер-министра Анна Акопян приняла на открытой площадке правительственного дома родственников жертв 44-дневной войны и Апрельской войны.
Анна Акопян поблагодарила участников мероприятия за то, что они приняли приглашение. Она подчеркнула, что роль матерей в жизни каждого человека очень велика, и мать каждой жертвы войны должна в первую очередь требовать от общества уважать память своих сыновей, живя так, чтобы быть достойными пролитой их сыновьями крови.
«Я очень рада, что вы откликнулись на мое приглашение и пришли вместе отпраздновать День материнства и красоты. Здесь собрались мамы, красивые женщины, красивые маленькие девочки, и я не могу себе представить лучшей среды, потому что мы вместе и можем свободно разговаривать и общаться. Я думаю, что если наши матери станут сильнее, наша страна тоже станет сильнее», — сказала она.
В своем выступлении Анна Акопян зачитала послание премьер-министра по случаю Дня материнства и красоты, добавив, что это послание следует воспринимать не как очередное поздравление, а как послание, которое следует принять, понять и жить таким образом.
«Мой посыл следующий: в нашей стране много несправедливости, и нам нравится отгонять от себя то, что сложно, является проблемным, нам нравится создавать разные группы, если возникает вопрос, мы любим обвинять других, но мы должны признать, что виновны мы все. Моя сегодняшняя просьба такова: мы должны своей повседневной жизнью показать нашим обессмертившим себя героям, что мы их заслуживаем.
И я прошу всех матерей стать авангардом борьбы за то, чтобы вывести страну со всех неправильных путей, поставить на правильный путь, на путь развития, потому что матери породили героев и со своей высоты имеют право требовать уважения, быть достойными своей утраты и памяти своих героев», - заключила Акопян.