Քաղաքացիների բողոքից հետո ջրի հարցը լուծվեց
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄեծամոր խոշորացված համայնքի Նալբանդյան գյուղի բնակիչները նախապես հայտարարել էին, որ բողոքի ակցիա են անցկացնելու գյուղում` խմելու ջրի խնդրի հետ կապված։
Ինչպես նախապես տարածված հայտարարության մեջ նշել էին, ջրի խողովակների վնասվածության պատճառով գյուղում խմելու ջրի որակի խնդիր կա և այն չի լուծվում 4 ամիս շարունակ։
«Ա1+» -ը կապ հաստատեց Նալբանդյան գյուղի բնակիչ Ալբերտ Գինոսյանի հետ, պարզելու համար՝ ի՞նչ է տեղի ունեցել բողոքի ակցիայի ընթացքում։
Ալբերտ Գինոսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ «կարելի է ասել բողոքի ակցիա այդպես էլ տեղի չունեցավ։ Խնդրի մասին հայտնեցինք գյուղի ղեկավարությանը և հարցը լուծվեց»,- ասաց Ալբերտ Գինոսյանը։

После протеста граждан проблема с водой разрешилась
Жители села Налбандян укрупнённой общины Мецамор заранее объявили, что проведут в селе акцию протеста, связанную с питьевой водой.
Как они отметили в заранее распространённом заявлении, из-за повреждения в селе проблема с качеством воды, и она не решается уже 4 месяца.
«А1+» связался с жителем села Налбандян Альбертом Гиносяном, чтобы выяснить, что произошло в ходе акции протеста.
Альберт Гиносян в беседе с нами сказал, что «можно сказать, что акция протеста так и не состоялась. Мы сообщили о проблеме руководству села, и вопрос решился»,  - сказал Альберт Гиносян.