Մեր երկիրն ունի սահմանափակ ժամանակ․ Մանե Թանդիլյան
Հանրահավաքներ կազմակերպելը յուրաքանչյուր քաղաքական, հասարակական խմբի իրավունքն է։ Մենք նորմալ ենք վերաբերվում ցանկացած նման ակտիվության։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում նման դիտարկում արեց «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր նախագահ Մանե Թանդիլյանը՝ անդրադառնալով երեկ խորհրդարանական ընդդիմության անցկացրած հանրահավաքին։
«Սակայն ինձ համար, «Ապրելու երկիր» կուսակցության համար իշխանությանը զսպելու և իշխանության գալու ճանապարհը աշխատելն է։ Ցանկանում ենք մեր ունեցած խնդիրները և սպառնալիքները վերացնելուն ուղղված կոնկրետ ծրագրեր մշակել ու դրանց իրականացնելու ուղղությամբ արագ քայլեր ձեռնարկել»,-ասաց Մանե Թանդիլյանը։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր նախագահի խոսքով՝ Հայաստանի ժամանակը սահմանափակ է, միևնույն ժամանակ Մանե Թանդիլյանը վստահեցնում է, որ իր ղեկավարած կուսակցության ողջ ներուժն ուղղված է հայրենիքը արտաքին մարտահրավերներից պաշտպանվելուն։
«Մեր երկիրն ունի սահմանափակ ժամանակ արտաքին մարտահրավերներից պաշտպանվելու համար, այդ պատճառով մեր կուսակցության ամբողջ ռեսուրսն ուղղված է այդ ժամանակն արդյունավետ օգտագործելուն»,- ասաց Մանե Թանդիլյանը։
Հիշեցնենք՝ խորհրդարանական ընդդիմությունը երեկ՝ ապրիլի 5-ին «Ազատության» հրապարակում նախաձեռնել էր հանրահավաք գործող իշխանությանը հեռացնելու պահանջով։ Հանրահավաքին ներկա էր ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, իսկ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը չէր մասնակցում հանրահավաքին, քանի որ ըստ իր թիմակիցների տեղեկացման՝ վերջինս դահուկ քշելիս վնասվածք էր ստացել։

У нашей страны время ограничено: Мане Тандилян
Организация митингов является правом каждой политической и социальной группы. Мы нормально относимся к любой подобной активности.
Такое наблюдение в беседе с «А1+» сделала соучредитель партии «Страна для жизни» Мане Тандилян, имея в виду вчерашний митинг парламентской оппозиции.
«Однако для нас, для партии “Страна для жизни” путём сдерживания власти и прихода к власти является работа. Мы хотим разработать конкретные программы, направленные на устранение имеющихся у нас проблем и угроз и предпринять быстрые шаги в направлении их реализации», - сказала Мане Тандилян.
По словам соучредителя партии «Страна для жизни», время Армении ограничено, в то же время Мане Тандилян уверяет, что весь потенциал возглавляемой ею партии направлен на защиту Родины от внешних вызовов.
«Наша страна имеет ограниченное время для защиты от внешних вызовов, поэтому все ресурсы нашей партии направлены на эффективное использование этого времени», - сказала Мане Тандилян.
Напомним, парламентская оппозиция вчера, 5-го апреля, на площади «Свободы» инициировала митинг с требованием отставки действующей власти. На митинге присутствовал третий президент Республики Армения Серж Саркисян, а второй президент Роберт Кочарян в митинге не участвовал, так как, по словам его товарищей по команде, последний получил травму во время катания на лыжах.