ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի միջազգային քարտուղարության գարնանային նստաշրջանին
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Սիսակ Գաբրիելյանը եւ պատվիրակության անդամներ Ծովինար Վարդանյանը եւ Հրաչյա Հակոբյանը մարտի 26-28-ը մասնակցել են Միլանում կայացած Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի միջազգային քարտուղարության գարնանային նստաշրջանին:
Նիստի ընթացքում Սիսակ Գաբրիելյանն անդրադարձել է Արցախում տիրող իրավիճակին, Ադրբեջանի կողմից Արցախի գազամատակարարման դադարեցմանը, Լեռնային Ղարաբաղի դեմ ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում հայկական պատմամշակութային եւ կրոնական ժառանգության միտումնավոր ոչնչացմանը եւ ինքնության խեղաթյուրմանը:
Նիստի ընթացքում Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղար Մաքսիմոս Խարակոպուլոսը վերահաստատել է կազմակերպության 29-րդ Գլխավոր վեհաժողովը  Հայաստանում անցկացնելու որոշումը:

Делегация НС РА приняла участие в весенней сессии Международного секретариата Межпарламентской ассамблеи Православия
Глава делегации НС Армении в Межпарламентской Ассамблее (МПА) Православия С.Габриелян и члены делегации Ц.Варданян и Г.Акопян приняли участие в весенней сессии Международного Секретариата МПА Православия, состоявшейся 26-28 марта в Милане.
В ходе заседания С.Габриелян коснулся ситуации в Арцахе, прекращения Азербайджаном газоснабжения Арцаха, преднамеренного уничтожения армянского историко-культурного и религиозного наследия на перешедших вследствие азербайджанской агрессии против Нагорного Карабаха под контроль Азербайджана территориях, а также искажения идентичности арцахских армян.
На заседании генеральный секретарь МПА Православия Максимос Харакопулос подтвердил решение провести 29-ю Генеральную Ассамблею организации в Армении.