277367855_538041357677888_8368875694438031925_n
Անդրադառնալով հանգստի գոտում առկա խնդիրներին՝ Հրաչյա Սարգսյանն ընդգծել է, որ ոլորտը կանոնակարգելու համար այգին առաջին հերթին պետք է լավ կառավարիչ ունենա:
«Այն խնդիրները, որոնք այսօր առկա են Կենդանաբանական այգում, պահանջում են արդյունավետ կառավարում, ամենօրյա վերահսկողություն ու հետևողական աշխատանք: Ինչ վերաբերում է մասնագիտական հարցերին, ապա առաջիկայում այգին կունենա նաև նոր փոխտնօրեն, և ձևավորված կառավարման խորհրդի հետ համատեղ, համոզված եմ, կգտնենք արդյունավետ լուծումներ»,- ընդգծել է քաղաքապետն ու շնորհակալություն հայտնել նախկին տնօրեն Արևիկ Մկրտչյանին՝ կատարած աշխատանքի համար:
Քաղաքապետ Սարգսյանը շրջել է նաև այգու տարածքում, տեղում ծանոթացել առկա խնդիրներին, զրուցել աշխատակիցների հետ:

Мэр Еревана представил сотрудникам зоопарка врио директора
Мэр Еревана Грачья Саркисян представил сотрудникам зоопарка врио директора Эдмона Казаряна. Касаясь проблем в зоне отдыха, мэр подчеркнул, что для того, чтобы регулировать сферу, в парке прежде всего должен быть хороший управляющий.
«Проблемы, которые сегодня существуют в зоопарке, требуют эффективного управления, ежедневного контроля и последовательной работы. Что касается профессиональных вопросов, то у зоопарка скоро будет также новый заместитель директора, и вместе с советом правления, я уверен, мы найдем эффективные решения», - сказал мэр и поблагодарил бывшего директора Аревик Мкртчян за ее работу.
Мэр Саркисян прогулялся по парку, на месте ознакомился с существующими проблемами, побеседовал с работниками.