Քաղաքացիների ելքը և մուտքը Արցախից դեպի ՀՀ շարունակվել է բնականոն ռեժիմով՝ որոշակի փոքր տատանումներով․ ԱՀ ՆԳՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎերջին օրերին Հանրապետությունում ստեղծված որոշակի լարվածության ֆոնին հանրային լայն շրջանակները, չնայած ունեցած մտահոգություններին, շարունակում են պահպանել սառնասրտություն և հանգստություն: Հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ-ն։
Մասնավորապես, դիտարկելով մարտի 24-29-ը մինչև ժամը 13:00-ն, քաղաքացիների ելքը և մուտքը Արցախի Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն շարունակվել է բնականոն ու սովորական ռեժիմով՝ որոշակի փոքր տատանումներով:
Այնուամենայնիվ, օգտվելով առիթից, դիմում ենք լրատվական միջոցների ներկայացուցիչներին, սոցիալական ցանցերում ակտիվ օգտատերերին, հանրային և քաղաքական բոլոր շրջանակներին՝ պահպանել խիստ զսպվածություն, ավելորդ և անհարկի լարվածության մթնոլորտ հրահրող հրապարակումներ կամ հայտարարություններ չանել:
Ժամանակը ցույց է տվել, որ Արցախի հերոսական ժողովրդին չեն կարող ընկճել թշնամու կողմից պարբերաբար հրահրվող սադրանքները և ոչինչ չի կարող զրկել մեզ հայրենի հողում խաղաղ ապրելու ու արարելու մեր ձգտումներից ու ցանկությունից:

Выезд и въезд граждан из Арцаха в РА продолжался в обычном и нормальном режиме: МИД Арцаха
Поддержи А1+!МВД Республики Арцах призывает представителей СМИ, активных пользователей социальных сетей, все общественные и политические круги сохранять строжайшую сдержанность, не делать публикаций или заявлений, провоцирующих атмосферу излишней и ненужной напряженности.
«На фоне определенной напряженности, сложившейся в последние дни в Республике Арцах, широкие общественные круги, несмотря на обеспокоенность, продолжают сохранять хладнокровие и спокойствие. В частности, учитывая, что с 24 по 13:00 29 марта, выезд и въезд граждан из Республики Арцах в Республику Армения продолжался в обычном и нормальном режиме, лишь с некоторыми незначительными колебаниями.
Тем не менее, пользуясь случаем, обращаемся к представителям средств массовой информации, активным пользователям социальных сетей, всем общественным и политическим кругам, сохранять строжайшую сдержанность, не делать публикаций или заявлений, провоцирующих атмосферу излишней и ненужной напряженности.
Время показало, что периодически провоцируемые врагом провокации не могут сломить героический народ Арцаха, и ничто не может лишить нас стремления и желания мирно жить и созидать на своей родной земле», - говорится в призыве МВД Арцаха.