Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում հավատարմագրված մի խումբ դեսպանների
Մարտի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին, Լատվիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգրիդա Լեւրենսին, Լիտվայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին, Ֆինլանդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին, Նորվեգիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հելեն Սենդ Անդրեսենին եւ Շվեդիայի արտակարգ ու լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին:
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակը: ԱԺ փոխնախագահը խոսել է Լեռնային Ղարաբաղում ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացվող սադրիչ գործողությունների եւ կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցում արհեստական խնդիրներ ստեղծելու փաստերի մասին եւ այդ հարցում կարեւորել միջազգային հանրության պատշաճ գնահատականը:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ներքո հակամարտության համապարփակ ու տեւական կարգավորման անհրաժեշտությունը:

Рубен Рубинян принял группу аккредитированных в Армении послов
Заместитель председателя НС Армении Рубен Рубинян 14 марта принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонии в Армении Рину Кальюранд, Чрезвычайного и Полномочного посла Латвии Ингриду Левренс, Чрезвычайного и Полномочного посла Литвы Ингу Станите-Толочкиене, Чрезвычайного и Полномочного посла Финляндии Кристи Наринен, Чрезвычайного и Полномочного посла Норвегии Хелен Сенд Андресен и Чрезвычайного и Полномочного посла Швеции Патрика Свенсона.
Рубен Рубинян представил ситуацию с безопасностью в регионе. Заместитель председателя НС коснулся фактов провокационных действий вооруженных сил Азербайджана в Нагорном Карабахе и создания искусственных проблем в восстановлении жизненно важных инфраструктур, подчеркнув важность соответствующей оценки международного сообщества в этом вопросе.
Рубен Рубинян подчеркнул необходимость всеобъемлющего и прочного урегулирования конфликта под эгидой Минской группы ОБСЕ.