FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը մարտի 1-ից մեկնարկել է Երևան - Մոսկվա - Երևան երթուղով չվերթները
Երևան - Մոսկվա - Երևան երթուղով չվերթները կիրականցվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Վնուկովո միջազգային օդանավակայան շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին` հարմար չվացուցակով և յուրաքանչյուրի համար մատչելի գնով։
Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցավ կանոնավոր ուղիղ չվերթների մեկնարկի արարողությունը։ FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը կտրեց խորհրդանշական ժապավենն և մեկնարկի կապակցությամբ նշեց. «Այսօր միասին տալիս ենք դեպի Մոսկվա FLYONE ARMENIA ավիաընկերության կանոնավոր թռիչքների մեկնարկը: Այս իրադարձությունը մեզ համար մեծ կարևորություն ունի և ընկերությունը նախատեսում է առաջիկայում ավելացնել թռիչքների հաճախականությունն ու քանակը»։
Դեպի Մոսկվա թռիչքների մեկնարկի կապակցությամբ տված մեկնաբանությունում FLYONE ARMENIA-ի գործադիր տնօրեն Միրչա Մալեկան նշեց. «Դեպի Ռուսաստանի Դաշնություն կանոնավոր, ուղիղ չվերթների վերսկսումը առանձնահատուկ նշանակություն ունի FLYONE ARMENIA-ի համար: Այժմ, հաղթահարելով բոլոր խոչընդոտները, մենք կարող ենք վստահեցնել, որ մեր բոլոր ուղևորները կարող են վստահաբար մեկնել Մոսկվա, այցելել Ռուսաստանում գտնվող իրենց հարազատներին, ընկերներին կամ ուղղակի զբոսաշրջային, աշխատանքային նպատակներով այցեր կատարել»։
FLYONE ARMENIA-ի բոլոր տոմսերը և հավելյալ ծառայությունները հնարավոր է ձեռք բերել www.flyone.am կայքում կամ բջջային հավելվածում, որը հասանելի է Google App-ում կամ App Store-ում, ինչպես նաև գործընկեր բոլոր ընկերությունների գրասենյակներում։
FLYONE ARMENIA ընկերության մասին
FLYONE ARMENIA-ն (www.flyone.am) հիմնադրվել է 2021 թ.։ Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն FLYONE ARMENIA-ին տրամադրել է օդանավ շահագործողի վկայական: Ընկերությունը ստացել է IATA 3F երկնիշ և ICAO FIE եռանիշ ծածկագրերը:
FLYONE ARMENIA-ն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են Մոսկվան, Լիոնը և Ստամբուլը:
Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 ընտանիքի ինքնաթիռներից։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը:
FLYONE-ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թ․Մոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից է:
FLYONE-ը ստացել է IOSA սերտիֆիկացում, որը գործառնական կառավարման անվտանգության բարձրագույն չափանիշ է, ինչպես նաև՝ 2018, 2019 և 2020 թթ․ FLYONE-ը բազմիցս ընդգրկվել է EMEA կատեգորիայում (Եվրոպա, Մերձավոր Արևելք և Աֆրիկա)՝ «Ամենաճշտապահ ընկերությունների» TOP-10-ում:

Авиакомпания FLYONE ARMENIA с 1-го марта начала рейсы по маршруту Москва-Ереван
Об этом сообщает авиакомпания, отмечая, что рейсы Ереван-Москва-Ереван будут выполняться из международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт «Внуково», с регулярностью 2 рейса в неделю, по понедельникам и пятницам, день с удобным графиком и стоимостью.
Отмечается, что церемония открытия регулярных прямых рейсов состоялась в ереванском международном аэропорту «Звартноц». Председатель правления авиакомпании FLYONE ARMENIA Арам Ананян перерезал символическую ленту и отметил по случаю запуска рейса.
«Сегодня мы запускаем регулярные рейсы FLYONE ARMENIA в Москву. Для нас это очень важное событие. В ближайшее время компания планирует увеличить частоту и количество рейсов». Комментируя открытие рейсов в Москву, генеральный директор FLYONE ARMENIA Мирча Малека сказал:
«Запуск регулярных прямых рейсов в Российскую Федерацию имеет особое значение для FLYONE ARMENIA. Теперь, преодолевая все препятствия, мы можем гарантировать, что все наши пассажиры могут безопасно лететь в Москву, навещать своих родных и друзей в России или просто лететь с туристической или деловой целью».
Билеты, а также дополнительные услуги можно приобрести на сайте (www.flyone.am) или посредством мобильного приложение, доступного в Google App или App Store, также и во всех партнерских агентствах.
Авиакомпания FLYONE ARMENIA (www.flyone.am) основана в 2021 году. 27 октября Комитет гражданской авиации выдал FLYONE ARMENIA сертификат эксплуатанта. Eй присвоен двух символьный код IATA 3F и трех символьный код ICAO FIE.
Авиакомпания FLYONE ARMENIA предлагает доступные рейсы по ряду направлений - Москва, Лион и Стамбул.
Флот авиакомпании состоит из самолетов семейства AirbusA320. Они рассчитаны на 180 пассажиров и соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и EASASecurity. Также в условиях пандемии самолеты оснащены воздушными фильтрами HEPA, которые уничтожают вирусы и бактерии на 99,97%.
Авиакомпания FLYONE (www.flyone.eu) основана в 2016 году в Республике Молдова и сейчас является одним из лидеров авиационного рынка.
Авиакомпания FLYONE получила сертификат IOSA, высший стандарт безопасности в операционном менеджменте, а также неоднократно входила в ТОП-10 «Самых пунктуальных компаний» в 2018, 2019 и 2020 годах в категории EMEA (Европа, Ближний Восток и Африка).