ՍԴ նախագահն ու ՌԴ դեսպանն անդրադարձել են իրավական ոլորտում հայ- ռուսական համագործակցության հեռանկարներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 14-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման մեկնարկին Արման Դիլանյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի սահմանադրական դատարանների համագործակցության օրակարգը բոլոր ոլորտներում հագեցած է, ինչը բխում է երկու երկրների բարեկամական և դաշնակցային հարաբերություններից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են իրավական ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության հեռանկարներին և երկու երկրների սահմանադրական դատարանների միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպման հնարավորությանը:

Председатель КС и посол РФ коснулись перспектив армяно-российского сотрудничества
Поддержи А1+!Председатель Конституционного суда Армении Арман Диланян 14 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
В начале встречи Арман Диланян отметил, что повестка сотрудничества Конституционных судов Армении и России насыщена во всех сферах, что вытекает из дружественных и союзнических отношений между двумя странами.
В ходе встречи собеседники коснулись перспектив армяно-российского сотрудничества в правовой сфере и возможности организации взаимных визитов высокого уровня между конституционными судами двух стран.