Ալեն Սիմոնյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արթուր Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահի լիազորությունները իրականացնող Ալեն Սիմոնյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գրիգորյանների ընտանիքին` Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, տաղանդավոր կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանի անժամանակ մահվան մասին։
Հայ մշակույթը և երաժշտասեր հասարակությունը մեծ կորուստ ունեն. կյանքից հեռացել է ժամանակակից հայ երաժշտարվեստի լավագույն ներկայացուցիչներից մեկը, ով անկրկնելի ավանդ ունի բազում տաղանդների բացահայտման, դաստիարակման և կայացման գործում։
Ցավակցում եմ սիրված արվեստագետի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և արվեստի բազմաթիվ երկրպագուներին»:

Ален Симонян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной народного артиста РА Артура Григоряна
И.о. президента Ален Симонян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Народного артиста Республики Армения, композитора Артура Григоряна. В послании, в частности, говорится:
«С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине Народного артиста Республики Армения, композитора Артура Григоряна.
Армянская культура и сообщество любителей музыки понесли большую утрату. Ушел из жизни один из лучших представителей современной армянской музыки, внесший уникальный вклад в открытие, воспитание и развитие многих талантов.