Մարզահամերգային համալիրում կգործի շարժական պատվաստումային կետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 22-ին, ժամը 12:00-ից 17:00-ը, «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր»-ում (Ծիծեռնակաբերդի զբոսայգի, 1 շենք) կգործի շարժական պատվաստումային կետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
Միջոցառման նպատակն է խրախուսել պատվաստումային գործընթացը, հանրությանը առավել իրազեկ դարձնել դրան առնչվող տեղեկատվությանը, ձևավորել հանրային բարձր գիտակցություն՝ պատվաստման կարևորության վերա բերյալ:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության կամավորների կողմից անցորդներին կբաժանվեն պատվաստման գործընթացի վերաբերյալ իրազեկման նյութեր, ինչպես նաև անհատական պաշտպանիչ միջոցներ:

269698957_208687241453154_4826766836524346042_n
В Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна 22 декабря с 12:00 до 17:00 будет действовать мобильный пункт вакцинации. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении.
Целью мероприятия является поощрение процесса вакцинации, повышение информированности общественности о вакцинации, формирование высокого общественного сознания в связи с необходимостью прививки.
Волонтеры Армянского общества Красного Креста прохожим будут раздавать материалы, информирующие о процессе вакцинации, и индивидуальные защитные средства.