Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահը
Անկախության օրվա կապակցությամբ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի ժողովրդին Հայաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ Ուզբեկստանի և Հայաստանի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի հետևողականորեն զարգանալ` մեր երկրների ներուժին համապատասխան:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Президент Узбекистана поздравил премьер-министра Никола Пашиняна с Днем Независимости
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по случаю Дня Независимости направил премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну поздравительное послание. Об этом сообщает Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра.
«Уважаемый Никол Воваевич, от всего сердца поздравляю Вас и народ Армении с национальным праздником Армении - Днем Независимости. Убежден, что взаимовыгодное сотрудничество между Узбекистаном и Арменией будет и дальше развиваться в соответствии с потенциалом наших стран.
Желаю Вам крепкого здоровья, счастья и новых успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а народу Армении - мира, благополучия - благополучия», - говорится в послании.